Renowacja

Każda posadzka, niezależnie od rodzaju, wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Wskutek intensywnego użytkowania i czynników zewnętrznych pojawiają się uszkodzenia takie jak m.in. zarysowania i ubytki, przez które podłoga z lastryko traci swój estetyczny i świeży wygląd. Wtedy warto zwrócić się do specjalistów zajmujących się czyszczeniem i renowacją posadzek.

Lastryko uzyskuje się przez połączenie cementu różnobarwnego, grysu marmurowego, grysu granitowego, wody i barwnika. Ma ono szerokie zastosowanie w branży budowlanej oraz dekoracyjnej. Stosowane jest m.in. do produkcji schodów, parapetów, posadzek oraz nagrobków, głównie dzięki swojej trwałości i odporności na czynniki zewnętrzne. Z czasem może jednak ulec zabrudzeniom, a także uszkodzeniom mechanicznym. W przypadku wykorzystania lastryko na zewnątrz, podlega również wpływowi czynników atmosferycznych. Wtedy warto skorzystać z oferowanych przez nas usług, świadczonych na terenie Warszawy i okolic.

Czyszczenie lastryko nie jest skomplikowanym procesem, jednak ważne jest jego prawidłowe wykonanie. Posadzkę należy myć zawsze po jej wcześniejszym odkurzeniu. Warto także użyć preparatów niepozostawiających smug, rozcieńczonych w odpowiednich proporcjach z zimną wodą.

Jednak samo mycie nie wystarczy, aby utrzymać posadzkę w doskonałym stanie. Z czasem konieczne jest poddanie jej remotowi, w którego skład wchodzi szlifowanie, wypełnianie ubytków oraz impregnacja. Renowacja lastryko wykonywana jest przy użyciu specjalistycznych maszyn i materiałów, które pozwalają na uzyskanie odnowionej i wzmocnionej posadzki. Przy odpowiednim dbaniu, posadzka zachowa blask na dłużej.