Kamieniarstwo

Stone Venture to stosunkowo młoda firma na rynku, jednak zatrudniająca profesonalistów kamieniarskich, pasjonatów z wieloletnim doświadczeniem. To, co spaja nasz zespół to fascynacja kamieniem i jego niezwykłą formą. Kamień, obok drewna jest to jeden z najszlachetniejszych surowców używany w naszych domach. Jest ozdobą każdego pomieszczenia i nigdy się nie znudzi, zawsze znajdziecie w nim coś nowego. Każda linia, żyła, bądź kropka będzie nowym odkryciem, podróżą do abstrakcyjnych form piękna.

Nasza propozycja to kompleksowe usługi w zakresie prac kamieniarskich w budownictwie. Zaczynając od projektu, a kończąc na pielęgnacji i  kompletnym zadbaniu o Wasz kamień na każdym etapie jego użycia.

Wykonamy i zainstalujemy według najnowszych dostępnych technologii : posadzki (również”cięte w kolor”), schody,  blaty kuchenne i łazienkowe, elementy wyposażenia wnętrza.

ŁAZIENKI

Wykończenie łazienki w naturalnym kamieniu gwarantuje funkcjonalność, estetykę, a także łatwą do utrzymania w czystości powierzchnię. Do każdego wnętrza dopasowywujemy materiał tak, aby służył właścicielowi jak najdłuższy czas w jak najlepszej formie. Z takich kamieni jak marmur, granit, trawertyn, onyks i innych wielu podobnych wykonuje się blaty łazienkowe, posadzki, okładziny ścian, brodziki, umywalki, obudowy geberitów, parapety, a nawet lampy.

Łazienka z kamienia wprowadza niesamowitą atmosferę i pozwala w estetycznym i pięknym miejscu poczuć ulgę po pracowitym i stresującym dniu. Odpowiednio dobrany kamień do upodobań i charakteru właściciela pozwala wyciszyć się wieczorem, lub wręcz przeciwnie naenergetyzować rano. Tak intymna strefa – odpowiednio zorganizowana i zaprojektowana – służy naszemu samopoczuciu i wprowadza niesamowite walory estetyczne.

POSADZKI

Wśród posadzek kamiennych króluje marmur i granit – w wersjach zarówno jednolitych jak i bardzo ozdobnych z wzorami. Podłogi kamiennie nadają charakter przestrzeni już od „podstawy”, a różnorodność form i kształtów sprawia, że wyobraźnia otrzymuje ogromny potencjał, nawet do skomplikowanych i fantazyjnych realizacji. Każda posadzka może nawiązywać do okreslonego stylu, zostać dobrana pod konkretny projekt wnętrza, lub zostać wykonana jako odrębny element będący wstępną fazą zabudowania i aranżacji przestrzeni.

Wykonujemy posadzki ze slabów oraz płytek kamiennych, docinamy do odpowiednich wielkości i kształtów. Nasze usługi i projekty dostosowane są do potrzeb klienta, a kamienna podłoga do każdej przestrzeni. Podłogi przez nas wykonane, szlifowane, polerowane, lub szczotkowane i zaimpregnowane pozostają przez długie lata trwałe, solidne i estetyczne. Udzielimy również wszystkich potrzebnych rad w doborze kamienia, sposobów jego konserwacji i pielęgnacji. Wyknujemy również podłogi antypoślizgowe – satyna, półmatowe i matowe.

BLATY KUCHENNE

Blaty kamienne sprzyjają zachowaniu czystości, wyglądają stylowo i efektownie. Często wybieranymi surowcami są granit i spiek kwarcowy, zapewniają one wysoką klasę wykończenia, nadają wnętrzu charakter, są ekologiczne . Granit to jeden z najtrwalszych kamieni używanych do wykonania blatów kuchennych. Blaty kuchenne jednakże są bardziej narażone na różnego rodzaju czynniki powodujące niszczenie kamienia, dlatego ważne jest odopowiednie użytkowanie ze szczególnym zwróceniem uwagi na czynniki mechaniczne i chemiczne.

SCHODY

Schody z kamienia to nie tylko poczucie bezpieczeństwa i solidności, ale także wygoda, funkcjonalność oraz…Sztuka. Są ozdobą przestrzeni w której się znajdują. Wielokrotnie w holach i korytarzach są główną atrakcją przestrzeni i sprawiają wspaniałe wrażenie na zaproszonych gościach i klientach. Praktyczność kamiennych schodów sprawia, iż często są one wybierane do domów jednorodzinnych, willi, hoteli i innych miejsc użytkowych. Odpowiednio dopasowane do wnętrza – gustowne i bogate, lub minimalistyczne i nowoczesne – sprawią, że miejsce nabierze swoistego charakteru luksusu i elegancji.

Stone venture jest w stanie wykonać schody z kadego rodzaju kamienia – najlepiej odpowiednio dobranego do planowanego stopnia ich eksploatacji. Nasi specjalici pomogą wybrać najlepszy materiał do proponowanej przestrzeni. Najczęściej wybierane są granit i sjenit przy dużym natężeniu użytkowania. Do średniego stopnia użytkowania proponujemy marmur, trawertyn, onyx, alabaster oraz wapień.